Cimet
Nemojte se samo zabrinuti kada dobijete prehladu. Zagrejte se iznutra, takođe. „Cimet se koristi za zagrevanje tela i čisti zagušavanje sluzi usled prehlade i gripa.
Echinacea (Echinacea purpurea)
Ne bi ova lista bila potpuna bez Echinacee, predstavnika lekovitog bilja. Biljka je najefikasnija ako se koristi u najranijoj fazi infekcije. Koristite ga kao čaj od korena,kuvajte u vodi 10 minuta a možete i kupiti tinkturu u slučaju da ne možete da nabavite koren.
Beli luk
Ljudi su koristili beli luk za zdravlje i ozdravljenje već više od 5.000 godina sa dobrim razlogom. Uz antivirusno,protivupalno i antifungalno dejstvo, beli luk je švajcarski nož u svetu lekovitog bilja, pa ne čudi da je istraživanje pokazalo da je beli luk najbolji u sprečavanju prehlade.
Đumbir (Zingiber officinale)
Đumbir je dijaforetik, ili jedinjenje koje izaziva znojenje. To ga čini delotvornim za razbijanje groznice i olakšava druge simptome prehlade ili gripa.
Ren (Armoracia rusticana)
Ne samo da je ovaj ljuti koren bogat vitaminom C, on takođe sadrži izocijanate i sulforafane, dva jedinjenja koji otklanjaju zatvor.
Origano (Origanum vulgare)
Nije stranac u većini naših kuhinja , origano čini veliki lek za kašalj ili kao čaj ili kao para za inhalaciju.
Crvena detelina (Trifolium pratense)
Ovi lepi roze cvetovi rastu u celoj Evropi i koriste se za iskašljavanje. Biljka je tradicionalni lek za kašalj, bronhitis, i zagušenje u prsima, čišćenje krvi, ,za stabilizovanje ženskih hormona itd. Pijte biljku kao umirujući čaj od suvog cveća koje ćete kuvati u vrućoj vodi 10 minuta.
No comments:
Post a Comment